אפיון סלונים מעוצבים – כך תעשו את זה נכון

תכנון הסלון בבית נחשב לאחת המשימות החשובות ליישום בתוכו. במאמר זה נסייע לכם לעשות זאת באופן מקצועי, בהתייחסנו לנושאים כמו דקורציה ועיצוב, בחירה אחראית של חומרי ייצור וכמובן התאמה של כל אסופת רהיטים לחדר המיועד. בכך, אתם מגדילים את הסיכוי להשכיל לגבש בביתכם סלון מפואר אשר ייקח את עיצובו למחוזות מחמיאים במיוחד.

תכננו את המבנה הבסיסי של אופן הישיבה בסלון

אופן הישיבה בסלון מתקיים בדרך כלל על כורסאות וספות כשבמרכזן ניצב שולחן נמוך המתאים להתנהלות עם התקני ישיבה נמוכים כמו אלו. המבנה הבסיסי של הישיבה עשוי להתקיים בפינת החדר או בנקודה מקרית בצמוד או בסמוך לקיר, שאינה בפינה. ככל שהחדר קטן יותר, אנו ממליצים להיצמד יותר לקירות ולפינות, כאשר אם החדר מאד קטן, מומלץ להיצמד ממש לפינה שלו ובכך לפנות מקום בחלקו הארי, לאפשר להציב מזנון טלוויזיה וגם ליהנות משטח מקום רחב בין מקום הישיבה אליה. בחדר גדול, ניתן למקם את הספות במרכז וליהנות ממקום בקנה מידה מכובד, או להצמיד לפינה בשביל להבליט במתכוון עיצוב בוטיק של אריחי רצפה יוקרתיים.

תכננו את העיצוב של התקני הישיבה הסלוניים

עיצוב סלונים מעוצבים על בסיס מערכות ישיבה מפוארות מוכתר בהצלחה כאשר הן משולבות בו כנדרש, עם התאמה בגוון ובצורה של כל רכיב ישיבה. אם נוכחתם לראות שהסלון שלכם משדר אפקטים עגולים או מעגליים בגין משקופי חלון ודלת, או מסגרת ארון בצורות הללו, מומלץ לבחור גם מערכות ישיבה המסוגננות בצורה זו, ולהיפך, אם הסלון משדר שהוא יותר מלבני באפיון שלו. אם הסלון שלכם מעוצב בצביון וינטייג' חום עץ, מומלץ שכך גם ייראו הספות שלכם, ואם הוא מעוצב בגוון מודרני, מומלץ להתאים עיצוב זה, בדמות ספות וכורסאות לבנות. לעתים, אם הסלון הנו דו גוני, כמו למשל חום ולבן או כסוף ולבן, ניתן להשתמש באחד מהצבעים הנ"ל כצבעה של מערכת הישיבה שלכם, או לעצב מערכת ישיבה עם 2 הגוונים הללו כהמשך למוטיב הקבוע במתחם. 

כיסויים לרכיבי ישיבה סלוניים

סלונים מעוצבים מתבססים כמעט תמיד על כיסויים למערכות ישיבה. במיוחד אם יש לכם חיות מחמד בבית, או שחדר הסלון חשוף לאבק, מומלץ להסדיר זאת וליהנות מכיסויי הגנה שגם יעבו את עיצוב הבית כשהם פרוסים. מומלץ לבחור אותם בהתאמה לעיצוב הסלון בדיוק כפי שנבחרו הספות והכורסאות כמתואר בפרקים הראשונים כאן. כמו כן, מומלץ לבחור בדגמים שלא צוברים אבק וכתמים, כמו למשל כיסויי מיקרופייבר.