חדרי ארונות

עיצוב חדרי ארונות בבתים הוא פעולה משתלמת אשר גם תחסוך לכם מקום וגם תייפה עד מאד חדר ביתי בו יוצבו הארונות כך שיהפוך מחדר מחסן לחדר פאר בו מוצב כל תכולת אחסון הארונות שלכם – מביגוד ועד מצעים. מה שחכם במהלך זה הוא שהחדרים שלכם הופכים באחת מצפופים למרווחים, משום שאין יותר צורך שיהיו בהם ארונות. הארונות מרוכזים במקום אחד שמוגדר כחדר הארונות.

עיצוב חדר הארונות בהתאם לנעשה בבית

נציג מטעמנו יוכל לסייע בעיצוב חדר מסוים בבית והקצאתו כחדר ארונות. הוא יבחן את החדר, יבדוק הקשרים שונים לנופים בחוץ ולחדרים סמוכים בתוך הבית. על פי ממצאיו הוא ימליץ על ארונות בעיצובים שונים. האסטרטגיה שבגיבוש חדר ארונות יכולה להתבצע במגוון דרכים:

* לבסס את החדר על ארונות דלת (ארונות פתיחה).

* לבסס את החדר על ארונות הזזה.

* לבסס את החדר על מדפי כוורת ללא דלת.

* לשלב בין כל שלושת האלמנטים על בסיס יצירת מקום בחדר והתאמה עיצובית של כל רכיב.

ארונות פתיחה

ארונות עם דלת. בחדר הארונות, תמיד תיבדק האפשרות לחצוב אותם בקיר, ובכך לחסוך מקסימום מקום בחדר על עובי הארון. לארונות הפתיחה נדרש פרזול המתאים לעיצוב החדר הן בצבע, הן בצורה והן בגודל.

ארונות הזזה

ארונות עם דלת מוזזת ימינה או שמאלה. חשוב לבחור ארונות הזזה המתאימים לעיצוב החדר, וגם במקרה שלהם – לבחון האם ניתן לחצוב אותם בקיר על מנת לחסוך במקום. חציבת ארון הזזה בקיר יש בה כפל חיסכון: גם בשל כך שהדלת לא נפתחת אלא מוזזת וגם בשל כך שהארון מוטמע בקיר.

כוורות

כוורת, בדומה לארון הזזה, חוסכת לכם במקום אף היא בשל כך שאין בה דלתות. מדובר באסופה של מדפים המרותכים, קדוחים או ממוסמרים לקיר. כך, מדפי העץ או המתכת הופכים להיות הארונות שלכם, ולא תצטרכו דלתות שיגרעו לכם מקום. בדרך כלל קונים פרגוד שיכסה את תכולת הביגוד בארון מסוג כזה.

שילוב סוגי הארונות בהתאם לשיקולי עיצוב ומקום

רוב הדיירים לא יבחרו בסוג אחד של ארונות אלא בכל הסוגים, משולבים בהתאם לאילוצים אלו. יועץ מטעמנו יוכל לבחון את חדר הארונות שלכם ולנסח נוסחת ארונות סופית להצבה בחדר, בהתאם לכך.

לקריאה נוספת: 3 רעיונות לעיצוב חדר ילדים קלאסי