בחירת ארונות היא אחת המיומנויות החשובות שאתם צריכים לדעת בשביל לעצב ולאפיין חדר מגורים ביתי. כאן תוכלו לקבל מידע כיצד מומלץ לבצע את בחירת הארונות. אנו נספק מידע על סוגי התקני פתיחה, עיצובי ארון שונים והתאמת גדלי הארון ועוביים לחדרים שונים. מקבץ מידע זה יסייע לכם להגיע בקלות רבה לארון שאתם צריכים, שיתאים לעיצוב הפנימי וגם יספק את פתרונות האחסון המבוקשים לכם בהתאם לתכולת הביגוד הקיימת.

סוגי התקני פתיחה

ישנם ארונות פתיחה, המבוססים על צמד דלתות פתיחה. כנפי צמד הדלתות  נפתחות במנוגד זו לזו, כאשר בתא צר כמו תא תליית החליפות ישנה דלת כנף אחת בלבד. לעומת זאת, ישנם ארונות הזזה אשר מתבססים על פלטות הזזה. לרוב, הם מסופקים לצרכן עם 2 דלתות הזזה או 2 דלתות סמוכות ודלת שלישית בודדת המאפשרת גישה לתא שלישי קטן הממוקם ליד 2 אחיו הגדולים. מומלץ לבחור את הארון בהתאם לגודל החדר ולמקום הפנוי בו. בחדר בו ישנה צפיפות רבה, מומלץ לבחור ארונות הזזה, ובחדר בו יש מקום מספק ניתן לבחור גם ארון פתיחה.

עיצובים לארונות והתאמתם לחדרים

אם זהו ההתקן הראשון שאתם מסדירים בחדר, אין אובייקט טוב וחשוב ממנו כדי לקבוע את זהותו הדקורטיבית של החדר. במידה והארון צפוי להשתלב בחדר עם תכולה קיימת, רצוי להשוות אותה לארון ולהיפך, ולבחור רק ארונות אשר ניכר כי הם מתאימים לפנורמה בחדר. התאמה זו צריכה להתבטא הן בגוון נכון והן בצורת ארון המתאימה לצורת יתר התקני האחסון בחדר.

התאמת יחס גודלי הארונות לחדר מבחינת פרספקטיבה

אם החדר קטן או נראה צר, מומלץ לבחור ארונות עם פרזול קטן ומשקופים דקים, ואם החדר נראה גדול ורחב, מומלץ לבחור ארונות עם פרזול גדול ומשקופים עבים. בכך, אתם שומרים על הפרספקטיבה בחדר, הלא יוצרים מיקוד יתר ודואגים לשילוב כל הפריטים בו ללא בליטה או הצנעת יתר שלהם. כל אובייקט שמאוחסן בחדר ראוי למקומו ומשפיע בכיוון הרצוי על עיצובו. התאמה כזו של ארונות לגודלי החדר מבטיחה עיצוב יציב וחלק, ולצד זאת – יצירתי ומקורי במיוחד בשל ליטושו הדקורטיבי הייחודי.