מדריך לבחירת חלונות בלגים

חלונות בלגים משמשים בבתים רבים כהתקני חיץ בינם לבין שטחים פתוחים כדוגמת חצרות ומרפסות. ישנם חדרים הנקראים 'חדרי שמש' ומורכבים כולם מהפרופיל הבלגי. במאמר זה נספק מידע כיצד מומלץ לבחור חלונות בלגים ולהבטיח בית מעוצב ומרהיב ביופיו.

בחרו את החלונות בהתאם לממד החדר

כשהחדר גדול, מומלץ לבחור פרופיל עם מעט משבצות גדולות, בעוד שאם החדר קטן, פרופיל עם הרבה משבצות קטנות יהיה זה אשר יתאים. שימו לב גם לעובי השלדה של הפרופיל: בחדר גדול מומלץ לבחור בעיצוב עבה עבורה ובחדר קטן – בעיצוב דק וקומפקטי. בדרך זו אתם שומרים על הממדים בחדר ודואגים לעיצוב שמתאים לו מבלי לשנות את אופיו או ליצור במרחב עיצוב מגושם.

בחרו בזכוכית המועדפת עליכם

בתחום כמו חלונות בלגים חיצוניים ניתן לבחור זכוכית חלקה אשר משני צדיה רואים את הנעשה, או זכוכית שרק אתם יכולים לצפות בנעשה בחוץ, ולא להיפך. ניתן לבחור גם זכוכית התזת חול מחוספסת עם טשטוש ככל שהחלון סגור. השקיעו מחשבה גם בצבע של הזכוכית. ניתן לבחור שקוף, כחול בהיר, צהוב בהיר, מוזהב, כתום, חום בהיר, ירקרק, ועוד.

בחרו בעיצוב הפרופיל המועדף עליכם

ניתן לבחור בפרופיל עגול או מלבני. חשוב לבחור בפרופיל אשר ניכר במתאים לעיצוב החדר שלכם. אם בחדר מופיעים בעיקר אלמנטים עגולים, הרי שפרופיל גלילי יהיה זה אשר יתאים, בשונה מחדר שמעוצב על טהרת הצורה המלבנית, והוא יצריך פרופיל בהתאם. חשוב לבחור בעיצוב אשר ניכר כמתאים ביותר עבור החדר.

בחרו בפרזול חלונות מועדף

חשוב מאד לבחור בידית פתיחה אשר תתאים למרחב הביתי שלכם, כזו אשר תיצור את הניצוץ שירמוז כי לפניכם בית מעוצב. חשוב לבצע את הבחירה הזו באמצעות הדמיית מחשב. במידת הצורך, כדאי יהיה להיעזר בהתקנים אחרים להם ישנן ידיות פרזול כמו דלתות כניסה, פנים וארונות ומזנונים למיניהם. בדרך זו, אתם יוצרים עיצוב אחיד במרחב אשר ניכר כמתאים ומשתלב היטב. הפרזול הוא אמנם השלב הסופי בבחירת החלון הבלגי אבל הוא מאד חשוב להצלחה שלכם ברמה הדקורטיבית. כשהוא נבחר כמו שצריך, החלון שלכם לבטח יתאים וישתלב נהדר בחזית החדר.