מדריך קצר בנושא בחירת ארונות

במדריך שלפניכם תוכלו לקבל מידע על אפיון ותכנון ארונות. המדריך יחשוף סודות מקצועיים בבחירתם, כאלו שישברו שוויון ויאפשרו לבית שלכם מראה מלבב ונדיר בעוצמתו. מדריך יתייחס לאופן בו הארון בנוי, לשינויים בתחום הבנייה לבקשת הלקוחות, לסוג הפתיחה של הארון (בדלת פתיחה או הזזה) ולקונסולת האחסון הפנימית הנדרשת. בהצלחה!

בחרו את מאפייני הבנייה המתאימים ביותר עבור הארון שלכם

בחירה זו מתבצעת בשני שלבים. בשלב הראשון יש לשוחח עם נגר ארונות ולשמוע מידע על מידות הסטנדרט: לרוב, 57-60 ס"מ במידת העומק, 60-120 ס"מ רוחב לארון יחיד, ו- 180+ ס"מ לארון לכמה משתמשים, וגובה 2.4 מ'. שינוי שמאד מקובל לעשות הוא במידת העומק: מצרים אותה, ובונים מוט תליית חליפות לאורך במקום לרוחב, כך שהן תהיינה תלויות מולכם ולא על הצד בצורה אופקית. עוד שינוי אשר נגר ארונות יכול יהיה לעשות עבורכם יהיה בעיצוב החיצוני. ברגע שהמבנה של הארון כבר נקבע, ניתן יהיה לצבוע אותו, להטמיע עליו מראה ולבצע שינויי עיצוב נוספים לדרישתכם על מנת להבטיח שהוא יתאים למרחב הדקורטיבי בו הוא יימצא.

בחרו את קונסולת האחסון המתאימה לכם

במידה וזהו ארון תליית חליפות וקיפול בגדים, יש לוודא כי קיימים בו תאים עם מוט מתכתי לביצוע התלייה ולצדם תאי כוורת לאחסון בגדים מקופלים. במידה והארון צפוי לשמש לאחסון כריות מיטב ומצעים, מומלץ לבקש לנגר שיכין תא אחד ארוך במידת הגובה ללא מחיצת אמצע. אם יהיו בארון כפפות קטנות וזוגות גרביים, מומלץ לבקש לבנות מגירות פנים לאחסון בטוח שלהם.

בחרו בקפידה את צבעי העיצוב של הארון

מאד חשוב לבצע בחירה זו בירידה לרזולוציות גדולות: לא די לומר לעצמכם כי הבית מעוצב עץ או מעוצב לבן. חשוב להבין איזה גוון של עץ ישנו ליד הארון העתידי בחדר שלכם, או עם איזה גוון לבן אתם מתמודדים. לכל אחד מהם יש עשרות גווני משנה, ואם הם ייראו שונים מגוון הארון, זה עשוי להעכיר את העיצוב בחדר. מומלץ לבצע עבודה יסודית, לברר בדיוק מהם הגוונים בחדר, בדגש על אחו שקרובים לארון, ולבחור ארונות ברי שילוב עמם, ללא חשש מאי התאמה. כמובן שלצבע השפעה גם על התאמתו לחדר, כך לדוגמא אם נחפש ארונות לחדרי ילדים הרי שנלך על צבעים בהירים המתאימים לילדים.