כשאתם מאפיינים חדרי ילדים ונוער, מאד חשוב להכיר כמה כללים לגבי עיצוב המיטה, עיצוב השולחן, עיצוב הארון ועיצוב עזרי אחסון שונים כמו מדפים ושידות. כאן, חילקנו ל- 4 נושאים אלו את הדרך לעיצוב חדר מושלם עבור הילדים שלכם. בכך, תוכלו להגשים עבורם חדר אישי מעוצב בחוכמה, עם תנאים פונקציונאליים מצוינים ובעיצובים מיוחדים ביותר.

עיצוב מיטת הילדים בחדר ילדים

המיטה היא מיטת יחיד, עם מזרון אחד וארגז מצעים מתחתיו. קרש הבטיחות של המיטה פרוס במרכז הצלע החיצונית ולא לכל אורכה, על מנת לאפשר לילד לעלות ולרדת בבטחה ובקלות מהמיטה ללא עזרת אדם מבוגר. מיטה זו הנה חסכנית במקום בחדר ומאפשרת לילד לכונן שגרת שינה נוחה ושקטה. במידה והחדר הנו חדר נוער, יש לבחור מיטה בעלת מזרון כפול. היא נועדה לחיסכון במקום בחדרי נוער, שנחשבים ,בדומה לחדרי ילדים, לא גדולים ביחס לחדרי הבית.

עיצוב עמדת עבודה לילדים – שולחן וכוננית

ניתן לבחור שולחן ללא כוננית או עם כוננית. במידה ובוחרים דגם עם כוננית, הוא יכול להתברג במעלה השולחן או להיות מחובר מתחתיו. על עיצוב השולחן להיות בעל קשר לעיצוב המדפים והשידות בחדר. במאמר הבא נלמד כיצד לגבש אותם.

עיצוב מדפים ושידות ברחבי החדר

מומלץ להסדיר שידת שינה להצבה מאחורי או לצד המיטה. מומלץ להסדיר סט מדפים לצד, או במקום כוננית השולחן. גם כוננית שולחן לבדה יכולה לשמש סט מדפים. מומלץ לבחור אותם בצבע הרצוי לשם עיצוב החדר: כחול או לבן עבור בנים, ורוד או לבן עבור בנות, ועל בסיס תבנית צבע זו לבסס גם את השולחן עליו פירטנו בסעיף הקודם.

עיצוב ארון ילדים

ארון ילדים יהיה, ברוב המקרים, ארון פתיחה עם זוג דלתות. במקרים נדירים יהיה זה ארון הזזה. הנטייה לעבור מארון פתיחה להזזה קוראת בדרך כלל כשעוברים לגור בחדר נוער במקום בחדר ילדים. חשוב לבחור ארון בעל תבנית עיצובית עקיבה למדפים ולשולחן על מנת ליצור אחידות גונית בתוך החדר. בכך, תוכלו להגשים תבנית אולטימטיבית עבור חדרי ילדים ונוער. תבנית זו תספק להם מגורים בחדר מעוצב, ולכם אושר וסיפוק על פרויקט זה.