ספריות לחדרי ילדים שימשו מאז ומעולם לסידור הספרים בחדרי הילדים. במרוצת השנים, ניסחנו מספר כללים שמומלץ ללכת לפיהם כאשר רוכשים ספריות לחדרי ילדים. גילינו כי ילד שלרשותו שולחנות כתיבה מעוצבים עם ספריה מהסוג שמיד יאופיין כאן מקבל בדיוק מה שהוא צריך, מאחסן את הספרים כנדרש, לא סובל מצפיפות יתר על הכוננית, ומאפשר לעצמו לשמור על הספרים שלו כנדרש.

העדיפו ספריות עם מדפים עבים ולא דקים

אם תשאלו את מיטב המוציאים לאור, הם יגידו לכם שהם מנחים את הסופרים שלהם לבחור בכריכה עבה עבור ספרי ילדים. בכך, הספר נשמר באדיקות יתר מפני הריסה והשחתה, וגם שומר על הילד מלהיחתך, שהרי כריכה עבה היא בדרך כלל כריכה קהה, בעוד שכריכה דקה היא כריכה שהקצה שלה חד וחושף את הילד לחתכים. המסקנה היא שגם ספרים קטנים במיוחד יהיו עבים בעל כורחם, ולכן כדאי מראש שכל מדף-כוננית יהיה עבה על מנת שבמעט מדפים יאוחסנו כל הספרים של הילד שלכם.

אין צורך לבצע פרצלציה פנימית במדף: תכולת מדף חלקה היא שנדרשת

ידוע כי ישנן כונניות בהן יש פרצלציה פנימית: חריצים בתוך המדף אשר אליהם ניתן להשחיל את הספר כך שיעמוד יציב. מדוע זה לא מומלץ? ראשית כל, זה מגביל את הילד בכמות הספרים שמראש הוא יכול לשים במדף. שנית, זה בדרך כלל מגביל אותו מלשים ספרים עבים משום שהחריצים הללו אחידים בגודלם, וכל אחד מהם דק מאד. שלישית, זה גם מפספס משהו באפקט החינוכי של הילד. המטרה במילוי החדר בהתקני אחסון היא בין השאר – עידודו לסדר את החדר. כאשר הילד מבקש להוציא ספר והוא מסתכן בהפלת יתר הספרים שלצדו (מה שלא יקרה במדף מחורץ) הוא לומד שלא הכל בא בקלות, ולעתים נדרשת זהירות במצבים שונים. מאידך, כאשר הילד רוצה להחזיר ספרים למקום הוא יעשה את זה בקלות רבה מאד במדף לא מחורץ, ובכך הוא מקבל עידוד לסדר את החדר. בשונה מכך, במדף מחורץ השחלת הספר פנימה אינה פעולה מידית ועל כן היא עשויה לדרבנו להמעיט בסידור החדר, מה שלא הייתם רוצים שיקרה.

פנו אלינו לעצות וטיפים נוספים לפני רכישת ספריות לחדרי ילדים!