מקבץ שאלות ותשובות על פתרונות עיצוב לחדר האמבטיה

עיצוב חדר האמבטיה כולל בחובו כמה פרמטרים חשובים: התקני רחצה, התקני אחסון ופרזול. מאמר מידע זה יחולק לשלושת הנושאים הללו על מנת שגם אתם תוכלו לגבש פתרונות עיצוב לחדר האמבטיה באופן מעמיק וחכם. במקבץ FAQ זה נתייחס לשאלות העוסקות בשלושת התחומים הללו, עליהן נשיב במרוכז ולעומקן.

כיצד מומלץ לשלב התקני רחצה בחדר האמבטיה?

פתרונות עיצוב לחדר האמבטיה מסוג זה מחולקים ל- 2 סוגים: פתוחים לעומת סגורים. ההתקנים הפתוחים הם התקנים ללא דלת שלא ניתן לסגור אותם: כיור ואמבטיה. לעתים ישנו גם מתקן רחצת רגליים בעיצוב דומה. התקני הרחצה הסגורים לעומת זאת הם מקלחונים, שזהים במתכונת העיצוב שלהם לארונות בשל כך שיש להם דלתות פתיחה או הזזה. לכן, את האמבטיה מומלץ לבחור ראשונה. הקפידו שהיא תהיה עשויה אקריל או אמייל על מנת שתוכלו לחדש אותה בלי להחליף. את הכיור מומלץ לבחור על פי צבעה וצורתה של האמבטיה. שימו לב שניתן לבחור אותו כשהוא שקוע בשיש המקלחת שלכם או מונח מעליו, על פי מה שיותר קוסם בעיניכם. את המקלחון מומלץ לבחור בהתאם לארון בעיצוב הדלת אבל גם להתייחס להיבטים אישיים: האם אתם מבקשים מקלחון רבע מעגל או מלבני? כיצד הוא ייפתח: בהזזה? עם דלתות פתיחה?

כיצד מומלץ לשלב התקני אחסון בחדר האמבטיה?

פתרונות עיצוב לחדר האמבטיה מסוג זה מחולקים בעצמם ל- 2 נישות: התקני אחסון קבועים והתקני אחסון ניידים. התקני האחסון הקבועים שייכים כמעט כולם לארון האמבטיה, התקן ענק גם ביחס לחדרים אחרים בבית. התקני האחסון הניידים הם כל מיני מתלים פנימיים בתוך המקלחונים, וחיצוניים הפרוסים לעיני כל שאנו משתמשים בהם כדי לתלות מגבות או להניח תכולת מקלחת על מדפים שאין לנו צורך בסגירתם עם דלת. את התקן האחסון הקבוע שלכם, קרי הארון – חשוב לבחור עצמאית ועל פי הדרך בה תרצו שהחדר יעוצב: כפרית חומה, מודרנית לבנה, ייתכן גם שילוב של השניים? התקני אחסון חיצוניים יידונו בשאלה הבאה, העוסקת בפרזול.

כיצד מומלץ לשלב בחדר האמבטיה פרזול?

פרזול ידיות – ידיות למקלחון, ידיות לדלתות הארון – מומלץ שיהיו חופפות בצורה ובצבע. לא בדיוק אותו דבר, אבל מראה דומה או כמעט דומה מאד מומלץ לנסות להנגיש. 
פרזול מדפים – כל מיני מדפים זמניים להצבת מגבות, סבונים והתקני רחצה נוספים. חלקם גלויים לעיני כי ויכולים להיות תלויים על הדלת או על קיר כלשהו וחלקם נראים רק למתקלחים בתוך המקלחון. חשוב לבחור אותם על פי תבנית עיצוב החדר. עבדו עם הדמיית מחשב למציאת פרזול מדפים מושלם!