5 טיפים לרכישת חדרי ילדים ונוער

אם גם אתם תוהים כיצד להכין את הבית לשהות ילדיכם, ולמגורים ממושכים שלהם לצדכם, גיבשנו 5 טיפים מובילים שסייעו לזוגות הורים לא מעטים לעצב את ביתם ברוח שתתאים לילדים, תתיישב עם עיצוב הבית ותהיה מאד פרקטית לטיפול בילדים במרוצת השנים. הטיפים יתייחסו לעיצוב החדר ולאופן הצבת תכולת הריהוט המגוונת ברחביו.

טיפ לבחירת המיטות בחדר הילדים

ישנם הורים שיתעניינו במיטות קומותיים מטעמים פרקטיים של חיסכון במקום. ישנם הורים שיתעניינו במיטות יחיד כדי לגרום לילד לחוש עצמאי בשטח ולא תלוי באחיו. אנו אומרים שאם אפשר לאחוז את החבל משני קצותיו, אז למה לא? הידעתם כי ישנה מיטת קומותיים עם עלייה נפרדת למזרון עבור כל ילד וילד, וזה גם חוסך במקום בחדר עצמו עוד יותר ממיטת הקומותיים הסטנדרטית? קוראים לזאת "מיטת קומותיים דו ממדית". המזרון התחתון מוצמד לקיר מסוים, והמזרון העליון מוצמד לקיר אחר באופן אנכי לראשון. לילד שיישן למטה לא יהיה גג, ולילד שיישן למעלה לא יהיו נקיפות מצפון שהוא מפריע לאחיו מלמטה לישון בשל כך שהוא זז במיטה. ומה זה יתרום מבחינה פרקטית? הילדים ירוויחו פינת משחקים ללא צורך שיהיה שולחן, משום שהמזרון של הילד שישן למטה יהיה חסר גג, מה שיאפשר לילדים לשבת שם ביום יום בלי לחשוש מקבלת חבטה בראש, וללא צפיפות כמקובל במיטת הנוער הרגילה כשיושבים בתחתיתה.

עיצוב חדר ילדים ונוער

טיפ לבחירת התקן אחסון הספרים בחדר הילדים

מומלץ לא להשקיע במדפים בהם היצרן חורר את התחתית על מנת שכל ספר ייכנס כמו שבלונה, אלא בתחום זה להיות קלילים יותר ולבחור במדף הרגיל. מדוע? משום שזה בדיוק מה שהילד צריך על מנת ללמוד שעליו להיות ממושמע בחדר ולסדר אותו. במדף כזה, שליפת ספר אחד תהיה בעייתית אם הוא עמוס, משום שאז גם יתר הספרים יתנדנדו, והילד יצטרך להיות עדין מאד עם הספר שהוא שולף. לעומת זאת, כשהוא ירצה להחזיר את הספר לאותו מדף, זו תהיה פעולה קלה ביותר, המעודדת אותו לסדר את חדרו. אם הייתם קונים לו מדף שבלונות הוא היה צריך למצוא את המגרעת הנכונה בסידור, שהיה הופך למסורבל.

טיפ לבחירת התקן אחסון משחקים וצעצועים לחדר הקטן

בחדר הקטן ודאי לא יהיה מקום מספק להתקין מדף או לרכוש חדר ארונות קטן לילדים. במקרה כזה, קנו להם קפסולות אחסון שקופות, המהוות התקני אחסון שנראים כמו קפסולות בתחום הרפואה, רק כמובן בגודל מאד גדול המשמש לאחסון. הפתיחה היא באמצעות מכסה פלסטיק עליון, קל מאד לשליפה ולסגירה, ושם מקו ל לאחסן צעצועים, משחקים וכד' לאחר השימוש.

טיפ לבחירת צבע לחדר הילדים

מומלץ להפריד בצבעים את אזורי השינה של כל ילד, ולא להשתמש במחיצת גבס שהקבלן יבנה. שימוש במחיצה כזו ישאיר לכל ילד שטח מאד זעיר להתנהלות בחדרו, מה שלא ייתן לו הרגשה טובה. לעומת זאת, שינוי צבע הקיר והתקני הריהוט בכל פינה בחדר יאפשר לילד גם להבין שיש לו את הפינה שלו וגם להבין שיש לו מרחב חופשי להתנהלות בכל החדר, גם בחלקים המסומנים בצבעים אחרים – במקרה שהזמן אינו זמן שינה וניתן לנוע חופשי בכל החדר.

טיפים נבחרים עבור סוגיות שונות הנוגעות לגבהים בחדר הילדים

1.       מומלץ כי מעל ארון הבגדים או במקום אחר בחדר הילדים יותקן מדף גבוה לאחסון מצעים ובגדים מהעונה השנייה, ובנוסף – גם תרופות וחומרים שניתן להשתמש בהם בהשגחת מבוגר בלבד.

2.       במידה ובחרתם בטיפ הראשון של מאמר זה: לקנות מיטת קומותיים פינתית, מומלץ לקנות לילד סולם אלכסוני לטיפוס מלמטה למעלה, ולא מדרגות, שכן מדרגות למיטה אנכית הוכחו כפחות בטיחותיות על אף תחושת הנוחות שהן משדרות בשל המאמץ המופחת שצריך כדי לטפס עליהן.

 

לקריאה נוספת: ספריות לחדרי ילדים